دبستان و پیش دبستانی دخترانه هوشمند غیر دولتی میرداماد مجتمع آموزشی میرداماد | آموزش و پرورش تهران ، شهر ری

تیزر معرفی دبستان

تیزر معرفی دبستان

(خلاصه ای از عملکرد ویژه پیش دبستانی و دبستان دخترانه میرداماد)

خلاصه جلسه دوم

 اقدام پژوهی در رابطه با درس املاء صورت گرفت.

 تبدیل آوا به نوشتار، نه گفتار، به صورت کاملاً رسمی را املاء می گویند.

 همکاران دوره اول (پایه های اول و دوم و سوم) انواع املاء را توضیح داده و روش هایی که در کلاس انجام پذیرفته را به دیگر همکاران آموزش دادند.

 

خلاصه جلسه اول

 مرور قوانین کلاس و آموزش صحیح آن به دانش آموزان توسط معلمین

 آموزش صرفه جویی در زمان، انرژی، وسایل، امکانات و ... به دانش آموزان

 

اقدام پژوهی چیست؟

اقدام پژوهی یعنی :

  • قدم برداشتن در راه بهتر شدن.
  • هر فعالیتی که منجر به تبدیل وضع موجود به وضع مطلوب شود.
  • تنوع در روند آموزش.
  • نگاه انتقادی به کلاس و برطرف کردن کلیه ی مشکلات توسط شخص معلم.
  • هر روز تعدادی از مشکلات یادداشت و پیگیری شود.

اقدام پژوهی از خود معلم شروع می شود. معلم اقدام پژوه باید کنجکاو، انتقاد پذیر، حقیقت گو و شجاع بوده و اشتباه و خطای خود را بپذیرد.

امروزه در پی گسترش روزافزون نظام های آموزشی و ایجاد تغییرات پی در پی در ساختار و برنامه های آموزشی ،‌ضرورت افزایش اثربخشی و کارایی تعلیم وتربیت بیش از بیش اهمیت پیدا کرده است.از یک طرف دگرگونی ها و تحولات بسیار در زمینه های مختلف علوم و تکنولوژی سبب تغییر روش های تدریس و لزوم آشنایی معلمان با فناوری های جدید آموزشی شده است. از طرف دیگر حفظ تداوم کیفیت و اثر بخشی تدریس مستلزم شناسایی مشکلات و چالش های پیش رو و پیش بینی نشده است. هدف تمام برنامه های ضمن خدمت آموزش و پرورش راهنمایی ، هدایت و توانمند شدن معلمان در جهت بهبود تدریس است. 

معلم حلقه ضعیف فرآیند آموزش و پرورش که باید مورد کنترل و بازرسی قرار گیرد نیست بلکه در خط مقدم تعلیم و تربیت قرار دارد و هر اقدامی که بتواند به بهبود و مرمت نقش بی بدیل معلم در فرآیند آموزشی و تربیتی کمک کند ( از جمله اقدام پژوهی ) گامی بزرگ در پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت است.

اقدام پژوهی ( پژوهش در عمل ) رویکرد سازنده ای در جهت گسترش توانایی های کارکنان در عرصه های گوناگون شغلی و حرفه ایی است. در حیطه آموزش و پرورش نیز این اندیشه گامی اساسی در جهت اصلاح و بهبود محسوب می شود که با تکیه بر توانایی ها و مشارکت عمومی به ثمر می رسد. با این رویکرد همه کارکنان می توانند به عنوان عنصری سازنده و فکور در جهت شناسایی مسایل و حل آنها در محیط های آموزشی سازمان دهی و به کار گرفته شوند.

مجتمع آموزشی میرداماد همانند گذشته در تمامی مسائل آموزشی علی الخصوص «گسترش توانایی کارکنان» پیشرو می باشد.

استاد محمدحسن حسن پور، به صورت هفتگی در کنار معلمین توانمند مجتمع میرداماد به بررسی مسائل آموزشی نوین و شیوه های اقدام پژوهی پرداخته و همه تلاش خود را در جهت پیشبرد اهداف آموزش و پرورش نموده تا دانش آموزان میردامادی همانند گذشته در محیطی مناسب رشد یابند.